SHOWROOM.

Guests

PART

PART

Current guest

The PART brand was established in 2017 out of love of simplicity and high-quality handcrafted products. 

The name refers to the history and tradition of the city of Partizánske, where the designs are created, and also to all the pieces of the puzzle that make the perfect product. 

`We find our inspiration in years of experience, in the places we visit, but also in our surroundings. We want to bring an easily recognisable design with an emphasis on the quality of craftsmanship with the right amount of minimalism. However, local is not only our design. The production of all PART collections is concentrated in Slovakia, and with our approach we try to create products that will have as little impact on the environment as possible. Sustainability can be defined in several ways, one of them being timelessness. That is why we want to create a brand that will have something to say. Not only today, but also many years from now.`

The essence of PART is elegance combined with minimalism.

7. 3. 2024 - 7. 6. 2024

ORACULUM

ORACULUM

Current guest

Thanks to the high concentration of fragrant essences, these Czech perfume oils last on your body for several hours. The oil base adapts to each skin and creates a distinctive scent, different for each person throughout the seasons. Know yourself through your scent. The fragrance completes our daily life, it effects our mood and resembles experiences. 

20. 5. 2023 - 20. 5. 2024

Produkt od ORACULUM
Produkt od ORACULUM
Produkt od ORACULUM
Produkt od ORACULUM
Eva Růžičková

Eva Růžičková

Eva Růžičková is an alumni of the UMPRUM studio of K.O.V. in Prague led by Eva Eisler. During her studies, she underwent an internship in Burg Giebichenstein University of Art and Design in Halle, Germany, at the studio Schmuck of Daniel Kruger. In 2016 her work was chosen for the prestigious show TALENTE in Munich. She also exhibited in Milan, New York, Berlin and London.

“ I am fascinated by craft, technology and the endless potential of materials. That is why I like to experiment and use materials such as wood, cork, slate, mother of pearl and many others. I also put emphasis on precise craftsmanship and detail. I perceive the jewel a personal or even intimate statement, something very close to the body and I would like to include these, for me, important.”

7. 12. 2023 - 6. 3. 2024

Produkt od Eva Růžičková
Produkt od Eva Růžičková
Produkt od Eva Růžičková
Giulia A'more

Giulia A'more

Giulia A'more is a Polish fashion brand, passionate about creating classic, minimalist feminine and comfortable garments. The Italian-inspired designs are brought to life by experienced seamstresses using only the highest quality, skin-friendly materials.

With a focus on timeless style and attention to detail.

20. 5. 2023 - 20. 8. 2023

Produkt od Giulia A'more
Produkt od Giulia A'more
Produkt od Giulia A'more
Produkt od Giulia A'more
Objet petit a

Objet petit a

“Objet petit a” is a niche lingerie label created by an up-and-coming designer Tereza Švolíková. Based on an ongoing process of research and experimentation, Tereza’s small-edition collections focus on the selection of delicate fabrics, work with colour and various decorative details. She creates an intimate world full of tactile, visual and fragrant stimuli where she explores the ways to activate all senses. All fabrics are dyed exclusively with natural pigments that are derived from raw botanical ingredients like herbs, vegetable skins or wood. As the title referencing Jacques Lacan’s psychoanalytical theory suggests, her products symbolize the unrepeatable individuality of a human being, the beauty of a passing moment and, most importantly, the vanishing Object of desire.

Tereza has recently launched a collection of several pieces of lingerie and new pigments that were preceded by many experiments. The central motif of the collection is a mysterious object called Titillo which is, in fact, a souvenir made of beloved person's hair strand. It occurs in the collection stylized in the form of a tiny silk pendant, which can be used to titillate your beloved, attached to the lingerie. The color range oscillates between champagne, santal-rose and deep-santal-brown hues that were derived from walnut husks and red sandalwood. These delicate materials are complemented with small decorations made from fourteen-karat gold or antique components thanks to which there is only a limited edition of the lingerie pieces.

6. 12. 2022 - 5. 3. 2023

Produkt od Objet petit a
Produkt od Objet petit a
Produkt od Objet petit a
Produkt od Objet petit a
Naniche

Naniche

Lehce extravagantní modely nezávislé české značky NANICHE vznikají pod tvůrčím vedením Natalie Dufkové, absolventky Ateliéru oděvu a obuvi na UMPRUM u profesorky Liběny Rochové. S bakalářskou kolekcí „Neverending Masopust” slavila úspěch na Shanghai Fashion Week SS2020 i na prestižní evropské události pro mladé kreativní designéry Fashion Clash v Maastrichtu. Modely několikrát prezentovala i na přehlídce Bunka Fashion Graduate University v Tokiu, v Japonsku také nedávno absolvovala pracovní stáž u značky Matohu. 

Naniche je určena pro klientelu, která je náročná – nespěchá, ale korzuje, nehltá, ale degustuje, nehýří, ale investuje. Jakkoliv opulentní se mohou některé modely zdát, jsou udržitelné, kladou důraz na stálost a lokálnost materiálů a precizní zpracování. 

V roce 2021 byla značka Naniche ve finále Czech Grand Design, a také slavila výhru v kategorii Levis Award mezinárodní soutěže Diploma Selection v rámci Designblok 2021.
7. 6. 2022 - 7. 9. 2022

WODD

WODD

Kabelky jen ze tří ingrediencí – dřeva, kůže a originality

V rodinné firmě tvoříme originální dřevěné kabelky s elegantním a nadčasovým designem. Dva roky jsme pracovali na vývoji jedinečného designu s mnoha původními detaily. Všechny kabelky vyrábíme ve vlastní dílně v České republice. Máme úplnou kontrolu nad procesem výroby. Proto si můžete být jisti, že s kabelkou WODD získáváte originální šperk ze dřeva a kůže. Vaše nová kabelka bude jediná na světě.

Pečlivá ruční práce

Každé kabelce věnujeme desítky hodin ruční práce. Do každého dřevěného dílu vyvrtáme 350 dírek. Ano, ručně. Koženou část přišíváme k dřevěnému tělu kabelky sedlářským stehem. Ručně šijeme také uši. Na každé kabelce najdete přibližně 1000 ručních stehů. Rozhodli jsme se pro ruční šití, tradiční řemeslo náročné na čas a soustředění. Tady se opravdu nedá nic uspěchat.

Harmonie dřeva a kůže

Čím je to dřevo barvené? Přírodou! Dřevo nebarvíme. Nemáme k tomu důvod. Kabelky WODD barví příroda, ne chemie. Záleží nám na tom, aby vám kabelka dělala radost mnoho let. Proto nakupujeme nejkvalitnější anilinovou kůži u špičkového evropského výrobce se 150letou tradicí. S kabelkou WODD máte přírodu stále na dosah.

Elegantní a praktické zavírání

Dřevo není to jediné, co činí kabelku WODD jedinečnou. Zkonstruovali jsme originální magnetické zavírání, které máme chráněné patentem. Praktické, elegantní a bezpečné. Funguje dokonale ve spojení s dřevěným dílem kabelky. Věříme, že si budete otevírání a zavírání kabelky jednou rukou s potěšením užívat.

Doživotní servis zdarma

S kabelkou WODD získáváte bezplatný doživotní servis. O svou kabelku nemusíte mít starost. Pokud chcete mít kabelku stále jako novou, stačí nám ji předat, a my vám ji ZDARMA uvedeme do nejlepší možné kondice. O servis si můžete říct pokaždé, kdy to uznáte za vhodné.

Luxusní také uvnitř

Kabelky WODD jsou dokonalé i na místech, které nejsou na první pohled vidět. Vnitřní prostor vyplňuje sametově hebká kůže na měkkém polstrování. Ten pocit vám udělá radost pokaždé, když do kabelky vložíte ruku. 

Nožky z ebenového dřeva

Nožky jsme vyrobili z ebenu, z velmi vzácného a odolného dřeva. Eben skvěle plní svůj účel, a nožky díky němu zůstanou krásné napořád. 

Povrch ošetřen přírodním olejem

Povrch dřeva ošetřujeme přípravkem z přírodních olejů a vosků, které se používají při výrobě potravin a kosmetiky. Věříme, že jsou tyto složky výborné i pro ochranu naší kabelky. Povrchová úprava splňuje nejpřísnější bezpečnostní normy pro použití na dětských hračkách. Tato přírodní bezbarvá vrstva skvěle ochrání vaši kabelku před sluncem, vodou a povětrnostními vlivy.

Název značky WODD

Především je to přesmyčka. Většina lidí si možná při prvním pohledu ani nevšimne, že nejde o slovo WOOD. Název vyslovujeme vód. V angličtině slovo „odd” znamená „zvláštní, neobvyklý”. Když před něj dáme „W” (W jako wood), vznikne nám vlastně zkratka „wood odd“. Takže něco jako zvláštní, neobvykle použité dřevo. A to přesně je u našich kabelek. Je to tedy přesmyčka i zkratka, která dává smysl. Slovo WODD navíc pěkně vypadá. 

7. 4. 2022 - 7. 6. 2022

Produkt od WODD
Produkt od WODD
Produkt od WODD
Produkt od WODD
Linda Havrlíková

Linda Havrlíková

Linda Havrlíková is dedicated to the promotion of Czech sheep wool, which has a negligible application. It supports the traditional processing of wool in the textile industry, which has a very rich history in the Czech Republic, but has been disappearing since the 1990s. The aim is to introduce increased demand for Czech sheep wool. She cooperates with purely Czech factories. Designs bindings, colours and other material modifications. She uses local sheep fleece to produce 100% wool fabrics. 

Under the brand of the same name, she designs minimalist clothes made to measure from these woolen fabrics. The concept supports local sustainable development. The use of renewable local possibilities for the production of clothing, ie sheep wool as a source for textile production and water energy as a source for sewing clothes and the operation of the clothing studio, is becoming important. 

The whole concept of Linda Havrlíková's work tries to mitigate the current inadequate acceleration of time, and therefore she puts a strong impression of the existence of the present moment into individual clothes. 

The concept of my work responds to the accelerated perception of the time of contemporary life and encourages the wearer to slow down. The theme of the work is based on its own essence. Because time and also patience are important concepts in the whole demanding process of processing sheep fleece into the final garment. I am very interested in the sustainable development of our country. And so I work with natural renewable resources, ie sheep fleece for the production of fabrics and electricity from my own small hydroelectric power plant for sewing the clothes themselves.

15. 12. 2021 - 14. 3. 2022

Produkt od Linda Havrlíková
Produkt od Linda Havrlíková
Produkt od Linda Havrlíková
Produkt od Linda Havrlíková
Paralel

Paralel

IDEA

Waking up in the morning, getting ready for the day. Thinking of your agenda, duties, and pleasures ahead of you. Meetings in the morning, lunch with a friend, afternoon in the office, evening jogging, time with the family. Every day is a bit different.

Planning your day, hour by hour. Getting ready.

You are looking for shortcuts. How can you make your morning routine easier?“. How can you make sure that no matter what the agenda, you stay comfortable and good looking for any occasion?“

Our philosophy is simple – make the best possible apparel for an active man: Comfortable and versatile. Easy to choose in the morning, feeling fresh by the end of the day, enjoyable to sleep in.

Yourself  Anywhere. Wearing Paralel.

DESIGN

Paralel responds to the daily clothing needs of men. The timeless design is created by a Czech fashion designer and architect Zuzana Basterrech. In her designs she expresses a fresh, minimalist, and elegant style, essential for an active modern man.

PRODUCTION

We are committed to responsible fashion. High-quality pieces produced with minimal impact on the environment.

Our apparel is both sourced and made in Europe. Our suppliers come from countries with a long history of garment industry. We value craftsmanship, hence every piece of Paralel apparel is handmade in our home country of Czech Republic.

And we are continuously optimising our processes and supply chain in order to fulfil our mission of responsible fashion.

MATERIALS

Our fabrics are composed of various natural fibers joined into knits in a way that enhances their natural features (e.g. moisture balance and breathability, wrinkle resistance, silk touch etc.) The composition makes the final material functional and pleasant to touch. We focus on natural knits made with organic and patented fibers like Tencel® and SeaCell™

Tencel® is an organic lyocell fiber, obtained from eucalyptus as a result of a sustainable production process where water consumption is largely inferior to the quantity required for the growth and production of cotton. Its morphology and chemical composition provide an excellent moisture balance. Its circular cross section inhibits the growth of bacteria. Other characteristics are natural wrinkle resistance and non-ironing properties, silky touch and excellent resistance to pilling.

SeaCell™ is a unique organic lyocell fiber enhanced by seaweed. It is breathable and light. The fabric feels soft and supple against skin. The most impressive aspect of the fiber is that the seaweed nutrients are retained in the fiber (including iron, calcium, magnesium, and Vitamin E). Natural body moisture promotes this transfer of nutrients when the skin meets the fabric, and the structure of the fiber encourages this exchange too. Other impressive properties include fast sweat absorbing which makes it perfect for underwear.

The fiber is produced exclusively from sustainable raw materials – wood and seaweed – using methods that save both energy and resources. The fiber is carbon neutral and completely biodegradable.

14. 9. 2021 - 13. 12. 2021

Produkt od Paralel
Produkt od Paralel
Produkt od Paralel
Produkt od Paralel
Yage Organics

Yage Organics

Hostující značka organické kosmetiky, která nyní doplňuje naše řady. Eko luxusní kosmetika určena pro všechny ženy, které o sebe rády pečují a kladou důraz na kvalitu. Kosmetická řada inspirována korejským systémem péče o pleť obohacená o vitamíny, extrakty z exotických rostlin, vzácné oleje a minerály. Samozřejmostí pro zakladatelku Petru Drvoštěpovou je také důraz na udržitelnost a transparentnost. Péče o pleť jako rituál, na který se budete každý den těšit.

17. 9. 2020 - 17. 2. 2021

Produkt od Yage Organics
Produkt od Yage Organics
Produkt od Yage Organics
Produkt od Yage Organics
MIK

MIK

Jana Mikešová

Jana Mikešová doplnila sortiment Showroom. o pletené čepice šály a čelenky. Pro svou tvorbu využívá kvalitní vlněné a alpakové materiály z Jižní Ameriky, a v jejím sortimentu naleznete nejen tyto doplňky, ale i svetry a šaty z vlněného úpletu a vlněných tkanin z Itálie. Ruční práce, lokální výroba a kvalitní materiály jsou hlavními znaky této české značky.

17. 9. 2019 - 1. 3. 2020

Produkt od MIK
Produkt od MIK
Produkt od MIK
Produkt od MIK
Lenka Sršňová

Lenka Sršňová

Kolekce Monochroma a Fullove slovenské módní hvězdy Lenky Sršňové rozzářily prostory Showroom. Výrazné barvy, jejich kombinování a autorské nášivky doplňují minimalistické střihy šatů a mikin. Návštěvu designérky doprovázely i dva úspěšné workshopy výroby originálních mikin.

17. 9. 2019 - 16. 11. 2019

Produkt od Lenka Sršňová
Produkt od Lenka Sršňová
Produkt od Lenka Sršňová
Produkt od Lenka Sršňová
Gravelli Jewellery

Gravelli Jewellery

Šperky vyrobené z netradičních a nestárnoucích materiálů jako je beton a chirurgická ocel. Minimalistické a čisté linie, které se jen tak neokoukají. 

18. 6. 2019 - 16. 9. 2019

Produkt od Gravelli Jewellery
Produkt od Gravelli Jewellery
Produkt od Gravelli Jewellery
Produkt od Gravelli Jewellery
VS

VS

Vendula Šulanová

Vendula Šulanová u nás v Showroom. představila limitovanou kolekci s názvem Black meets white. Nesmrtelná kombinace černé a bílé, harmonické kontrasty a nadčasové střihy vhodné pro moderní, osobité a dynamické ženy. 


11. 3. 2019 - 17. 6. 2019

Produkt od VS
Produkt od VS
Produkt od VS
Produkt od VS
Klára Bílá

Klára Bílá

Šperky od Kláry Bílé a speciálně vytvořená kolekce Leafs pro náš Showroom. Návrat k přírodě v podobě ručně vyráběných náušnic, náhrdelníků a prstenů ve tvaru listů stromů, které jsou němými svědky zapomenutých vzpomínek. Kolekce jako připomínka těchto zapomenutých událostí a její ruční výroba, která z každého kousku dělá originál. 

10. 9. 2018 - 10. 12. 2018

Produkt od Klára Bílá
Produkt od Klára Bílá
Produkt od Klára Bílá
Produkt od Klára Bílá
Krakora

Krakora

Lucie Králová

Velmi ženská a nadčasová značka, která u nás představila kolekci šatů, kabátů a topů z hedvábí, vlny a viskózy. V hlavní roli minimalistické střihy a vrstvení bez zbytečné extravagance, přesto velmi elegantní a šik. 

27. 3. 2018 - 9. 9. 2018

Produkt od Krakora
Produkt od Krakora
Produkt od Krakora
Produkt od Krakora
La Modista & EZ/Lab sneakers

La Modista & EZ/Lab sneakers

Od hlavy až k patě. Na přelomu let 2017 a 2018 jsme u nás představili značku La Modista, která je špičkou ve světě klobouků, autorka Petra Kvarčáková do České republiky přinesla britský způsob výroby a také provedení všech klobouků, které v její dílně vznikají. EZ/Lab sneakers, která se specializuje na výrobu minimalistických až futuristických tenisek, tvoří z té nejkvalitnější a nejjemnější kůže. Obě značky se zaměřují na výrobu velmi ikonických kousků, které Váš šatník skvěle ozvláštní.


5. 12. 2017 - 26. 3. 2018

Produkt od La Modista & EZ/Lab sneakers
Produkt od La Modista & EZ/Lab sneakers
Produkt od La Modista & EZ/Lab sneakers
Produkt od La Modista & EZ/Lab sneakers
Tilak by Boa design

Tilak by Boa design

Na konci roku 2017 si u nás přišli na své pánové. Streetwearová kolekce Poutnik plná funkčních bund, mikin a kalhot, která svou univerzálností doplní šatník každého moderního muže. Kolekce vznikla ve spolupráci s pražským designérským studiem Boa. 

5. 9. 2017 - 4. 12. 2017

Produkt od Tilak by Boa design
Produkt od Tilak by Boa design
Produkt od Tilak by Boa design
Produkt od Tilak by Boa design
Playbag

Playbag

Kožené kousky, které Vám vydrží navždy. To jsou batohy, kabelky, peněženky a pásky od české značky playbag, kterou jsme v rámci naší vernisáže měli možnost představit i u nás v Showroom.


20. 6. 2017 - 4. 9. 2017

Produkt od Playbag
Produkt od Playbag
Produkt od Playbag
Produkt od Playbag
Mi Fashion Label

Mi Fashion Label

Kolekce CUT OUT, kterou u nás představila designérka Lenka Mulabegovič, je inspirována obrazem Petra Písaříka. Princip opakujícího se motivu, který působí, že je náhodně vyříznut z celkové kompozice. 


7. 3. 2017 - 19. 6. 2017

Produkt od Mi Fashion Label
Produkt od Mi Fashion Label
Produkt od Mi Fashion Label
Produkt od Mi Fashion Label
Dana Bezděková

Dana Bezděková

Šperky s otiskem dávných vzpomínek, to jsou jedinečné minimalistické kousky od Dany Bezděkové, jejíž šperky jsme v rámci tříměsíční vernisáže vystavovali v Showroom. Hravost, se kterou autorka objevuje kouzla mechaniky a pohybu, se promítá do každého kousku, který se proměňuje s pohybem nositele. Velmi minimalistické, inspirované technologií a zapomenutými předměty. 

6. 12. 2016 - 6. 3. 2017

Produkt od Dana Bezděková
Produkt od Dana Bezděková
Produkt od Dana Bezděková
Produkt od Dana Bezděková
ZEW

ZEW

Svou první kolekci slunečních brýlí u nás představilo brýlařské duo Antonína a Matěje, kteří stojí za značkou ZEW. Jedinečnosti a preciznost ruční výroby je otisknuta v každém kousku, který zároveň, díky individuálnímu přístupu, dokáže podtrhnout charakter svého nositele. 

14. 6. 2016 - 1. 3. 2017

Produkt od ZEW
Produkt od ZEW
Produkt od ZEW
Produkt od ZEW
Sharka Bosakova

Sharka Bosakova

Kolekce Luminous Heart, se kterou se u nás Šárka představila, je inspirována australským obzorem, syrovou silou země a kosmopolitou. Hledání linie a formy oděvu ve spojení s pohybem je symbolizováno umístěním grafického tisku na každém kusu oděvu kolekce. 


8. 3. 2016 - 6. 9. 2016

Produkt od Sharka Bosakova
Produkt od Sharka Bosakova
Produkt od Sharka Bosakova
Produkt od Sharka Bosakova
Cockerel

Cockerel

Lenka Kohoutová

Dnes jedna z našich stálých designéru, se na přelomu roku 2015 a 2016 stala naším druhým hostem v rámci hostování v Showroom. Kolekce vlněných sak, kabátů a maxi šatů s plisováním ve výrazných barvách. Odraz 60.let je v této kolekci opravdu znát.

8. 12. 2015 - 7. 3. 2016

Produkt od Cockerel
Produkt od Cockerel
Produkt od Cockerel
Produkt od Cockerel
Marie Mukařovská

Marie Mukařovská

Tato talentovaná brněnská módní návrhářka v Showroomu. vystavovala svou kolekci Dekadente plnou hedvábných šatů, topů a vlněných kabátů.

1. 10. 2015 - 9. 12. 2015

Produkt od Marie Mukařovská
Produkt od Marie Mukařovská
Produkt od Marie Mukařovská
Produkt od Marie Mukařovská
Plove

Plove

Pavlína Miklasová

Pavlína Miklasová u nás jako úplně první host představila kolekci výrazných plavek, plážových tašek a domácího oblečení. Dnes je značka rozšířena o nové designy plavek a známá pro výrobu sandálků z plavkoviny, za jejichž designem stojí Barbora Veselá. 

11. 6. 2015 - 10. 9. 2015

Produkt od Plove
Produkt od Plove
Produkt od Plove
Produkt od Plove

Would you like to get info on our VIP promotions and new designer cooperation?